Grand Prix National Geographic dla leśnika


Grand Prix National Geographic dla leśnika: artykuł nr 3472

2006-10-05 17:07:25 Leśnictwo

We wtorek 10 października, podczas uroczystej gali w Warszawie, ogłoszono wyniki drugiej edycji Konkursu Fotograficznego National Geographic. Główną nagrodę i Grand Prix konkursu zdobył Antoni Kasprzak z Nadleśnictwa Wronki. Startujący w grupie amatorów leśnik, nie tylko podbił gusta jury, ale wygrał z fotografiami profesjonalistów. Z pewnością to wyróżnienie jest najlepszą nagrodą za setki godzin spędzanych w terenie na „bezkrwawych łowach” z obiektywem, nierzadko w ekstremalnych warunkach.

Warto dodać, iż prócz głównej nagrody młody leśnik zdobył również pierwsze miejsce w kategorii fotografii „Zwierzęta”. Jego praca, jako laureata, weźmie udział w Wielkim Finale Konkursu w edycji 2007 roku, który odbędzie się w Waszyngtonie.

W tym prestiżowym konkursie udział brali zarówno profesjonaliści, zajmujący się zawodowo fotografią, jak i amatorzy, których zdjęcia nigdy nie były publikowane w National Geographic Polska. Mimo, iż fotografie pochodziły z całego świata, warunkiem uczestnictwa startujących w konkursie osób było polskie obywatelstwo. Nagrody przyznawano w kategoriach: Zwierzęta, Natura, Ludzie, Przygoda i Kultura, osobno w grupie profesjonalistów oraz amatorów. Grand Prix konkursu wybierane było spośród wszystkich nadesłanych prac.

Całość tutaj

Źródło: Lasy Państwowe

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z leśnictwa