Rozpoczynają się kursy dla maturzystów


Rozpoczynają się kursy dla maturzystów: artykuł nr 48959

2010-10-11 02:12:49 Szkoła

Wielkimi krokami zbliża się trzeci miesiąc nauki w szkołach, co oznacza że do matury pozostało już tylko kilka miesięcy. Dla tegorocznych maturzystów jest to ostatni dzwonek, aby zaplanować skuteczne przygotowanie do matury 2011. Sposobów jest wiele: samodzielne przygotowania, dodatkowe zajęcia w szkole, korepetycje udzielane przez studentów oraz nauczycieli, kursy maturalne w profesjonalnych firmach. Co wybierają uczniowie w tym roku?

Tradycyjnie większość uczniów przygotowuje się samodzielnie pilnie analizując podstawę programową i śledząc wytyczne Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, aby przerobić cały potrzebny zakres materiału.  Zaletą są niskie koszty, ale czy warto oszczędzać na edukacji?

Dużą popularnością cieszą się również korepetycje prowadzone przez studentów. Zaletą jest cena, ale jeśli nie mamy sprawdzonego korepetytora to wybór korepetycji będzie podobny do kupowania kota w worku. Alternatywą są korepetycje u nauczycieli - ich doświadczenie zawodowe i znajomość zasad egzaminu dojrzałości daje co prawda większe gwarancje aczkolwiek cena jaką trzeba zapłacić jest dużo wyższa.

Corocznie coraz więcej osób decyduje się na kursy maturalne lub indywidualne korepetycje w profesjonalnych centrach edukacyjnych. Można się jeszcze zapisać, ale październik to ostatni dzwonek, ponieważ zajęcia rozpoczynają się najpóźniej pod koniec miesiąca. W krakowskich firmach za roczny kurs trzeba zapłacić od 900 do 2000 zł w zależności od intensywności zajęć i liczebności grupy a także od zatrudnianych przez daną firmę nauczycieli. W firmach zatrudniający nauczycieli z dorobkiem naukowym oraz największym doświadczeniem ceny są zazwyczaj o 10% wyższe.

Centrum Edukacyjne EdukusPod lupę wzięliśmy krakowskie Centrum Edukacyjne - Edukus. Miłym zaskoczeniem jest liczebność grup - od 3 do 9 osób. Terminy zajęć można dopasowywać indywidualnie. Firma reklamuje również nowoczesne multimedialne wyposażenie sal, lokalizację w centrum miasta, płatności w miesięcznych ratach bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a także bezpłatne materiały takie jak długopisy, zeszyty i wszystkie materiały dydaktyczne a nawet napoje i poczęstunek. Oprócz niewygórowanych cen najważniejszą zaletą jest kadra: na stronie internetowej znajdziemy kilka znanych nazwisk. Firma zatrudnia sprawdzonych i polecanych przez uczniów nauczycieli. Wśród prowadzących zajęcia znajdziemy: nauczycieli z tytułem doktorów, doktorantów, ekspertów przy MENiS, członków Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Ponadto na stronie internetowej można znaleźć informacje o rabatach i cyklicznych konkursach. >> Sprawdź ofertę kursów maturalnych <<

Centra Edukacyjne prowadzące kursy maturalne posiadają szeroką ofertę dzięki czemu uczniowie sami mogą wybrać czy wolą zajęcia indywidualne, czy naukę w grupie - łącząc kursy oraz korepetycje w jednym miejscu.

Z jakiej oferty zatem warto skorzystać? Kursy maturalne to perfekcyjne rozwiązanie dla osób które mają już wiedzę ale chcę ją pogłębić i doszlifować pod kątem egzaminu maturalnego. Korepetycje to rozwiązanie dla uczniów, którzy potrzebują pomocy od podstaw. Jedno jest pewne: wybór trzeba dobrze przemyśleć i.. trzeba się spieszyć, bo miejsc na kursach zaczyna brakować a egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół