Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK


Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK: artykuł nr 5112

2007-10-16 04:17:47 Ciekawostki

W dniach 17-18 października 2007 roku w godzinach 10-17 odbędą się już po raz czwarty Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK, a także Targi Stypendiów Zagranicznych. Patronat Honorowy objął JM Prof. dr hab. inż. Włodzimierza Kurnika - Rektora Politechniki Warszawskiej oraz dr Grzegorz Tyszko - Mazowiecki Kurator Oświaty.

Targi Kół Naukowych i Organizacji StudenckichTargi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich to największa tego typu impreza studencka w Warszawie organizowana przez Samorząd Studentów PW. Na terenie dużej Auli w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej w obrębie swoich stanowisk prezentować się będzie łącznie 60 wystawców. Zaprezentują się przede wszystkim koła naukowe, które mogą pochwalić się wieloma projektami i sukcesami, które będą prezentowane na targach, m.in.:
• Wózek inwalidzki XXI wieku, tytuł „Inventor of the Month”- czerwiec 2007;
• Pierwszy Polski Satelita PW-Sat, jedyny satelita tworzony przez studentów;
• Pojazd Aerodynamiczny „Pac Car E”, start w Shell Eco Marathon w 2006r, 476km na 1 litrze paliwa;
• RETRIBUTION – samolot bezpilotowy, podniósł 31,15 funta, Vice-mistrzostwo świata w międzynarodowych zawodach SAE w USA.

Będzie istniała również możliwość spotkania przedstawicieli organizacji studenckich PW (BEST, Geoida, NZS, AZS) ora mediów studenckich PW (radioAktywne, polibuda.info, gazetka i.pewu, TVPW).


Targi Stypendiów ZagranicznychOprócz targów Konik odbędą się Targi Stypendiów Zagranicznych Studenci będę mogli poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności na uczelniach wyższych zagranicą, w ramach programu ów wymian między narodowych, takich jak Sokrates-Erasmus, czy Leonardo da Vinci.

Program Targów:
17 października 2007 (środa):
10.00 - 12.00 Panel dyskusyjny: Działalność Kół Naukowych i Organizacji Studenckich w Niemczech i Polsce. Spotkanie ze studentami z Niemiec oraz z członkami ESN.
12:00 – 12:30 Uroczyste otwarcie targów – ceremonię otwarcia przeprowadzi Rektor PW prof. dr hab. Włodzimierz Kurnik
12:30 – 17:00 Prezentacje uczestników na scenie

18 października (czwartek):
10:00 – 17:00 Prezentacje uczestników na scenie
15:00 Panel dyskusyjny: „Aktywność na studiach szansą na lepszy i szybszy rozwój kariery zawodowej - spotkanie z DAAD”
17:00 Zamknięcie targów
19:00 Koncert nadzwyczajny zespołu The Engineers Band z cyklu "Wielka Muzyka w Małej Auli"

Już od kilku lat kolejne edycje Targów Konik i Stypendiów Zagranicznych cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród studentow, jak i kadry pracowniczej oraz naukowej, a także wśród młodzieży – przyszłych studentów Politechniki Warszaskiej.

Serdecznie zapraszamy. Na zwiedzających czekają niespodzianki!
 

Patronat medialny: BIOLOG.PL

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek