Uniwersytet Otwarty - kolejna rekrutacja


Uniwersytet Otwarty - kolejna rekrutacja: artykuł nr 6018

2008-12-06 21:38:43

W najbliższy poniedziałek, 8 grudnia rozpoczyna się rekrutacja na drugi trymestr zajęć Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego. Na chętnych czaka 109 kursów, podzielonych na sześć bloków tematycznych: kultura i sztuka, język i narody, człowiek i społeczeństwo, biznes, gospodarka i prawo, nauka i technika oraz człowiek i środowisko. Ponad połowa kursów to zupełnie nowe propozycje. Wśród nowości znaleźć można „Malowniczą podróż wzdłuż Dunaju”, „Meksyk i meksykańskość”, „O bujaniu w obłokach - krótki kurs meteorologii” czy – jakże aktualne „Inwestowanie w kraju i zagranicą w czasach kryzysu”.

Są też zajęcia, które zostały uruchomione ponownie ze względu na ogromną popularność, jaką cieszyły się w poprzedniej edycji. Do tej grupy należą m.in. kursy z bloku biznesowego.
Słuchaczem Uniwersytetu Otwartego UW może zostać każdy, bez względu na posiadane wykształcenie. Nie ma egzaminów wstępnych, ani testów predyspozycji.

Do tej pory kursy były otwarte dla osób, które ukończyły osiemnaście lat. Od teraz na zajęcia mogą zapisywać się już szesnastolatkowie. Maksymalnego progu wiekowego nie ma. Kursy otwarte są dla wszystkich chętnych. Dzięki temu w wielu grupach w ławach obok siebie siedzą osoby, które mają lat 20, 30, ale i takie, które mają prawie 80.
Zajęcia trwać będą od połowy stycznia do połowy kwietnia 2009 r. Cena uczestnictwa w kursie wynosi około 180 zł.

Z pełną ofertą Uniwersytetu Otwartego można zapoznać się na stronie: http://www.uo.uw.edu.pl/

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z