Przewodnik Praktyki - drzwi do kariery


Przewodnik Praktyki - drzwi do kariery: artykuł nr 5512

2008-03-10 11:51:41 Ciekawostki

Ciekawe praktyki to najlepszy wstęp do kariery. W podjęciu decyzji, gdzie najlepiej wysłać aplikację i jak pomyślnie przejść proces rekrutacyjny, pomoże przewodnik PRAKTYKI 2008, który właśnie trafił do Biur Karier największych polskich uczelni.

Przewodnik „PRAKTYKI 2008” składa się z dwóch części. W pierwszej z nich znajdują się wskazówki dotyczące procesu rekrutacyjnego: jak napisać CV i list motywacyjny, jaką strategię obrać na rozmowie rekrutacyjnej oraz o czym pamiętać wypełniając formularz aplikacyjny bądź uczestnicząc w Assesment Center. Wszystkie artykuły zostały przygotowane przez ekspertów, specjalnie z myślą o osobach szukających praktyk, nie mających jeszcze doświadczenia zawodowego.

- W Internecie można znaleźć bardzo wiele porad, jak napisać życiorys lub jak zachować się w czasie rozmowy kwalifikacyjnej, jednak większość z nich dotyczy osób z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym. Przewodnik „PRAKTYKI 2008” został przygotowany specjalnie z myślą o studentach, przystępujących do procesu rekrutacji po raz pierwszy. Napisanie atrakcyjnego CV, w którym nie ma pola „doświadczenie zawodowe” nie jest łatwym zadaniem. Nasi eksperci pokazują, że jest to możliwe – mówi Maciej Noga z Grupy Pracuj, która jest wydawcą przewodnika.

W drugiej części przewodnika znajdują się profile firm wraz z dokładnymi informacjami na temat oferowanych przez nie praktyk. W tegorocznej edycji przewodnika swoją ofertę prezentują: Accenture Sp. z o.o., Avon Operations Polska Sp. z o.o., Bank Millenium S.A., Bank Pekao S.A., Bank Zachodni WBK S.A., Citi Handlowy, Coca Cola HBC Polska Sp. z o.o., Coming Cable Systems Polska Sp. z o.o., Cushman & Wakefield, Danone Sp. z o.o., Grupa ING, Grupa Pracuj Sp. z o.o., Grupa TP: Telekomunikacja Polska, PTK Centertel – operator sieci Orange, JM-TRONIC Sp. z o.o., KPMG, Mars Polska, Nestle Polska S.A., Philip Morris Polska S.A., PMI Service Center Europe Sp. z o.o., PricewaterhouseCoopers, ReckittBenckiser (Poland) S.A., The Boston Consulting Group, Unilever Polska S.A., Wrigley Poland Sp. z o.o. W przewodniku znalazły się też propozycje organizacji studenckich i pozarządowych: AIESEC, Ashoka, BEST oraz ELSA.

Przewodnik jest bezpłatny.

Przewodnik jest dostępny w Biurach Karier wybranych uczelni oraz w wersji on-line, na stronie www.pracuj.pl/e-praktyki.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek