Wystrzałowe pokazy prosto z Belgii


Wystrzałowe pokazy prosto z Belgii: artykuł nr 5634

2008-04-17 02:23:24 Ciekawostki

Jak zrobić wyrzutnię rakiet z odkurzacza? Do czego może służyć strzelba z ziemniaków? Jak odwrócić szklankę pełną wody i nie wylać ani kropli? Wszystkiego tego można się dowiedzieć (a także nauczyć, by później powtórzyć w domu) w niedzielę 20 kwietnia na Wystrzałowych pokazach, zorganizowanych przez Centrum Nauki Kopernik.

Pokazy prowadzi jeden z najlepszych demonstratorów nauki w Europie - Walter Ginckels z belgijskiego centrum nauki Technopolis. W Warszawie zaprosi on publiczność na najpopularniejszy show Technopolis, cieszący się ogromną popularnością także poza granicami Belgii. Oprócz pokazania, jak zrobić wyrzutnię rakietową z odkurzacza oraz instrukcji wykonania i obsługi strzelby z ziemniaków, zobaczymy tu kontrolowane eksplozje metanu i poznamy magiczne sposoby gaszenia świecy.

Przed pokazem Waltera Gincklesa demonstratorzy Centrum Nauki Kopernik zaproszą na pokaz "Oda do fizyki". Podczas niego publiczność będzie mogła dotknąć dźwięku i go zobaczyć oraz poczuć na własnej skórze, czym różni się fala dźwiękowa od fali meksykańskiej. Z prostych elementów (np. słomki, tektury, balonu i śrubki) zrobimy instrumenty muzyczne, z publiczności stworzymy orkiestrę i urządzimy koncert muzyki bardzo eksperymentalnej.
Serdecznie zapraszamy.

Wystrzałowe pokazy odbędą się na zakończenie konferencji „Pokazać – przekazać” dla osób zajmujących się popularyzacją nauki poprzez wykonywanie pokazów i demonstracji naukowych.

20 kwietnia, niedziela, godz. 12; Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego, sala A; ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
WSTĘP WOLNY!

Więcej informacji na stronie: kopernik.org.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek