Finał II edycji programu Edukacja z Internetem TP dla Nauczycieli


Finał II edycji programu Edukacja z Internetem TP dla Nauczycieli: artykuł nr 5800

2008-06-13 16:01:28 Szkoła

Ponad stu nauczycieli gimnazjalnych z całej Polski otrzymało dyplomy ukończenia rocznego kursu e-learningowego, uczącego wykorzystania nowoczesnych narzędzi informatycznych w edukacji. Kurs jest częścią programu Edukacja z Internetem TP dla Nauczycieli, organizowanego przez Fundację Grupy TP i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Głównym celem trwającego przez cały rok szkolny programu e-learningowego było zapoznanie nauczycieli z podstawowymi narzędziami informatycznymi oraz zastosowanie ich w przedmiotowych projektach uczniowskich. - W głównej mierze chodzi o to, aby z jednej strony zachęcić nauczycieli do wykorzystywania nowoczesnych technologii w dydaktyce, a z drugiej, pokazać i nauczyć, jak przekazywać wiedzę w ciekawy i innowacyjny sposób - mówi Jadwiga Czartoryska, Prezes Fundacji Grupy Telekomunikacji Polskiej

Każdy z biorących udział w kursie, nauczycieli mógł skorzystać z jednego z 9 kursów internetowych wprowadzających techniki informatyczne do projektów uczniowskich realizowanych w ramach lekcji: matematyki, fizyki, języka polskiego, biologii, wiedzy o społeczeństwie, historii, geografii, języków obcych oraz chemii. Kursy trwały od listopada 2007 r. do maja 2008 r.

- Do udziału w naszym Programie zakwalifikowało się 270 nauczycieli. Kurs ukończyło 120 pedagogów z całej Polski. Cieszę się, że dzięki Programowi powstało wiele bardzo ciekawych projektów. - mówi Alicja Pacewicz - wiceprezes Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Prace nad projektami poprzedzone były szkoleniami, które miały na celu zapoznanie nauczycieli z podstawowymi narzędziami informatycznymi oraz pracą nad projektem. Nauczyciele i uczniowie dowiedzieli się m.in. jak ważne jest dobre zaplanowanie projektu, jego realizacja i wreszcie prezentacja.

Uroczystość kończąca drugą edycję programu Edukacja z Internetem TP dla Nauczycieli odbyła się wczoraj w Teatrze Polonia w Warszawie. Specjalnie dla nauczycieli Krystyna Janda, ambasadorka Programu Edukacja z Internetem TP, wystąpiła w monodramie „Skok z wysokości" .

Informacje o konkursie oraz najciekawsze projekty można zobaczyć na stronie: www.ezi.edu.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z szkół