Dr House. Konkurs z nagrodami


Dr House. Konkurs z nagrodami: artykuł nr 6388

2009-09-28 01:36:44 Ciekawostki

Zapraszamy do udziału w konkursie Dr House. Do wygrania nowości wydawnicze: Dr House. Całkowicie bez autoryzacji oraz Dr House. Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu.

Dr HouseNagrodami są ufundowane przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka książki:
2x "Dr House. Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu"
2x "Dr House. Całkowicie bez autoryzacji"

Aby wziąść udział w konkursie wystarczy wysłać sms na numer 70068 o treści TC.BIOLOG.DR HOUSE

Każdy kolejny wysłany SMS zwiększa szanse na wygraną. Książka przypadnie w udziale temu uczestnikowi, który zostanie wyłoniony w finale i udzieli poprawnej odpowiedzi na proste konkursowe pytanie wiedzowe, zadane przez organizatora.

Konkurs trwa od 28 września 2009r. do 12 października 2009r.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15.10.2009 r.

Koszt SMS 0,61zł (0,50zł+VAT)
Konkurs tylko dla czytelników z Polski (Era GSM, Plus GSM, Orange, Play).

Książkę ufundowało Wydawnictwo Prószyński i S-ka. Organizaotrem konkursu jest Wydawnictwo BIOAREA, wydawca dziennika BIOLOG.
Usługę Premium SMS obsługuje Dotpay (Regulamin Usług i Serwisów SMS, Reklamacje).

Więcej o książkach przeczytasz na stronie wydawnictwa Prószyński i S-ka.


Regulamin Konkursu "Dr House"
1. Organizatorem konkursu "Dr House"
jest Wydawnictwo BIOAREA, wydawca dziennika BIOLOG. Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Prószyński i S-ka.
2. Konkurs trwa od dnia 28 września 2009r. do 12 października 2009r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15.10.2009 r.
3. Osoby niepełnoletnie uczestniczące  w konkursie "Dr House" mogą otrzymać nagrody wyłącznie za pisemną zgodą ich opiekunów prawnych
4. Uczestnik konkursu "Dr House" przesyła zgłoszenie na nr SMS podany przez organizatora konkursu.
5. Książka przypadnie tym uczestnikom, którzy zostaną wyłonieni w finale i udzielą poprawnej odpowiedzi na proste konkursowe pytanie wiedzowe, zadane przez organizatora.
6. Nagrody w konkursie "
Dr House" nie podlegają zamianie na równowartość pieniężną.
7.  Nagrody w konkursie "
Dr House" zostaną wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej tylko na adresy w Polsce.
8. Udział w konkursie "
Dr House" jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu.
9. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian regulaminu bez powiadomienia uczestników.WYNIKI KONKURSU: Książkę "Dr House. Całkowicie bez autoryzacji" otrzymuje: Alicja Wieczorek z Katowic oraz Krzysztof Dudek z Poznania. Książkę "Dr House. Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu" otrzymuje: Monika Nawrot z Łodzi oraz Filip Stępniewski z Warlubia. Zwycięzcy zostali poinformowani o wygranej. GRATULUJEMY!


Paul Challen
Dr House
Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu


Dr House. Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialuNa czym polega fenomen amerykańskiego serialu o nieprzyjaznym, utykającym doktorze bezustannie łykającym leki, który czerpie przyjemność z obrażania pacjentów, współpracowników i całej ludzkości? Jak właściwie doszło do tego, że „Dr House” stał się jednym z najbardziej popularnych w ostatnich latach seriali? Czy chodzi tylko o doskonały scenariusz i mistrzowską reżyserię? Aby w pełni zrozumieć źródło tego sukcesu, warto bliżej przyjrzeć się człowiekowi, który wciela się w rolę głównego bohatera.

To Hugh Laurie, były członek trupy komediowej Footlights w Cambridge, weteran brytyjskiej sceny teatralnej, telewizyjnej i filmowej, entuzjasta boksu i jazdy na motorze, cierpiący na depresję pisarz i muzyk, mąż, ojciec trójki dzieci i były wioślarz odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej. To dzięki niemu serial zyskał siłę wyrazu pozwalającą na zajęcie miejsca w czołówce programów emitowanych w paśmie największej oglądalności.

„Dr House. Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu” prezentuje wszystkie, ciągle jeszcze mało znane okoliczności związane z niesamowitą karierą Hugh Lauriego, czyli to, jak dostał rolę w serialu, w jaki sposób przeniósł wszystkie swoje cechy charakteru na postać doktora Gregory’ego House’a, kreując rolę, którą tak wielu fanów i krytyków lubi i podziwia, jego walkę z depresją i zmagania z ciemną stroną bycia komikiem, a także niesamowitą historię kariery i marzeń ojca aktora, oraz to, jak wpłynęły one na syna.

Fani serialu znajdą także w książce podsumowanie tego, co jest najważniejsze w kolejnych odcinkach, najciekawsze informacje o twórcach serialu i pozostałych aktorach, o błędach medycznych, jakie popełnili scenarzyści, oraz o tym, jak Dr House w praktyce wykorzystuje swoje motto „wszyscy kłamią”.

ISBN: 978-83-7648-233-0
Tytuł oryginału: The House that Hugh Laurie Built.
An Unauthorized Biography and Episode Guide
Data wydania: 22.09.2009
Format: 163mm x 234mm
Liczba stron: 376
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Tomasz Krzysztoń, Tadeusz Markowski, Monika Betley, Bogumił Bieniok
Cena detaliczna: 29,90 zł


Leah Wilson
Dr House. Całkowicie bez autoryzacji

Premiera książki: 6 października 2009

Dr House. Całkowicie bez autoryzacjiZbiór szokujących, jak sam główny bohater, artykułów na temat serialu „Dr House” i jego bohaterów.

Analizując różne aspekty tego popularnego serialu, m.in. postać i umysł Gregory`ego House`a, autorzy esejów zastanawiają się, dlaczego House jest takim draniem, jak myśli, dlaczego kłamie, kradnie, wymyśla niestworzone historie i łamie wszelkie reguły, dlaczego tak naprawdę zatrudnił Foremana, Cameron i Chase`a i czy faktycznie potrafi uczyć.

Umysł House`a, przynajmniej dla większości z nas, pozostaje zagadką, dlatego autorzy jednego z esejów poddają analizie proces podejmowania decyzji w medycynie i odsłaniają podobieństwa między metodą diagnostyczną doktora House`a a tą, którą posługują się lekarze rodzinni.

Nawet jeśli poznamy sposób myślenia House`a, to i tak pozostanie niewiadomą, dlaczego tak często ma rację. Jeden z esejów próbuje wyjaśnić, dlaczego jego teorie znacznie lepiej przystają do rzeczywistości, niż nasze.

Zadaniem doktora House`a jest stawianie diagnozy i szukanie przyczyn, których nie potrafi znaleźć nikt inny. Ale czasami nawet on potrzebuje konsultacji. Tym razem dwójka psychologów podejmuje się rozwikłania zagadki zagadek... i stawia diagnozę samemu doktorowi House`owi.

Za sprawą House`a ból jest obecny w każdej niemal scenie serialu. Jak to jest ciągle odczuwać ból? W jaki sposób ból wpływa na postrzeganie, nastrój, relacje z innymi, ocenę sytuacji? Książka opisuje kontekst, dzięki któremu możemy lepiej zrozumieć House`a i to, jak radzi sobie z bólem.

Jedna z ważnych lekcji, jakich udziela nam House, dotyczy tego, że kłamstwo jest elementem składowym wielu życiowych sytuacji i trzeba o tym pamiętać zawsze, a zwłaszcza podczas stawiania diagnozy. Jak jednak rozpoznać oszustwa w serialu, którego głównym mottem jest „wszyscy kłamią”? Autor jednego z esejów analizuje głównych bohaterów „Dr. House`a” pod kątem ich skłonności do kłamania, zastanawia się, kiedy i dlaczego kłamią i co to mówi o nich samych.

Pilotażowy odcinek serialu „Dr House” to wynik długich miesięcy pracy scenarzystów, reżyserów, producentów i scenografów. Książka przedstawia fragment tego procesu, pokazując, jaką drogę przebył House, by stać się lekarzem, a nie, na przykład, telemarketerem czy profesorem literatury angielskiej.

Nie jest tajemnicą, że inspiracją dla postaci Gregory`ego House`a był Sherlock Holmes, dziewiętnastowieczny mistrz dedukcji. Ale być może House to także Benjamin Franklin „Sokole Oko” Pierce XXI wieku? Autor jednego z esejów przeciwstawia sobie tych dwóch lekarzy, omawia podobieństwa i różnice między nimi i dochodzi do zaskakujących wniosków.
W książce nie mogło zabraknąć także esejów o dziwnej i wydawałoby się niesymetrycznej przyjaźni House`a i Wilsona oraz o jego relacji z Cuddy.

Autorami esejów są: Nick Mamatas, Craig Derksen, Lois Winston, Karen Traviss, Glenn McDonald, Donna Andrews, Jill Winters, Joyce Millman, Shanna Swendson, Robert T. Jeschonek, Geoff Klock, Jillian Hancock, Steven Rubio, Brad Sinor, Virgina Baker, Susan Engel i Sam Levin, James Gilmer, Mikhail Lyubansky i Elaine Shpungin, Linda Heath, Nancy Franklin.

Leah Wilson jest redaktorem książek: „Wisteria Lane: On America`s Favorite Desperate Housewives”, „James Bond in the 21st Century: Why We Still Need 007”, „Mapping the World of the Sorcerer's Apprentice: An Unauthorized Exploration of the Harry Potter Series Complete Through Book Six”. Mieszka w Dallas.


ISBN: 978-83-7648-241-5
Tytuł oryginału: HOUSE Unauthorized
Data wydania: 06.10.2009
Format: 163mm x 234mm
Liczba stron: 320
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Zofia Łomnicka, Mikołaj Gliński, Magdalena Trzcińska, Ewa Kaniowska, Elżbieta Józefowicz, Bartłomiej Reszuta
Cena detaliczna: 29,90 zł


Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek