Spotkanie z Michałem Budzyńskim fotografem przyrody


Spotkanie z Michałem Budzyńskim fotografem przyrody: artykuł nr 6571

2010-01-07 22:12:19 Ciekawostki

Towarzystwo Przyrodnicze Nocnych Marków zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie. 14 stycznia 2010 gościem będzie Michał Budzyński ? niezwykle utalentowany licealista z Bielska ? Białej, członek Związku Polskich Fotografów Przyrody, mający już na swoim koncie prestiżowe nagrody.

Michał Budzyński zaprezentuje swoje zbiory poświęcone głównie polskim dzikim pejzażom ale także zwierzętom. Nie zabraknie diaporam oraz makrofotografii.
Spotkanie będzie okazją do oglądnięcia zarówno klasycznych analogowych slajdów jak i zdjęć robionych metodą cyfrową.

Michał Budzyński, członek Związku Polskich Fotografów Przyrody, Podbeskidzkiej Grupy Fotograficznej i National Wildlife Federation, zaczął swoją przygodę z fotografią w 2006 roku
? w wieku 14 lat. Od początku jego zdjęcia były nagradzane w wielu prestiżowych międzynarodowych konkursach, z których najważniejsze to trzykrotne z rzędu wyróżnienie w najważniejszym konkursie fotografii przyrodniczej na świecie ? Wildlife Photographer of the Year. Brał udział w licznych projektach fotograficznych i wystawach prezentowanych w kilkudziesięciu krajach a jego prace pojawiały się w publikacjach internetowych, jak i tradycyjnych.

Organizowany przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida cykl edukacyjny o nazwie TOWARZYSTWO PRZYRODNICZE NOCNYCH MARKÓW jest poświęcony fotografii przyrody i odkrywaniu jej piękna przez poznawanie prac najlepszych fotografików. Do tej pory gośćmi wieczorów byli Marek Kosiński, Rafał Siek, Adam Gutowicz oraz Beata Ostachowicz prezentujący swoje prace. Spotkania odbywały się zarówno w otwartej przestrzeni Łąk Nowohuckich jak i klimatycznej sali kinowej Studyjnego Kina SFINKS i nowohuckiej kawiarni CLUBU 1949.

Termin spotkania: 14 stycznia 2010, godz. 19:00
Miejsce spotkania: CLUB 1949
Dojście do Klubu od strony Placu Centralnego i dalej przez Aleję Róż.
wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek