Zielona Uczelnia 2010


Zielona Uczelnia 2010: artykuł nr 6745

2010-04-24 00:13:12 Ekologia

Od 4 do 7 maja 2010 roku w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie przeprowadzana będzie trzecia edycja cyklicznej kampanii ekologicznej Zielona Uczelnia.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Oficjalny Miesięcznik Studentów AGH - BIS, działania odbywają się pod honorowym patronatem J.M. Rektora AGH, prof. dr hab. inż. Antoniego Tajdusia.
Celem kampanii, która w tym roku przeprowadzana jest w okresie Juwenaliów, jest uwrażliwienie studentów na kwestie dbałości o środowisko naturalne zarówno w wymiarze globalnym, jak i w kwestiach na pozór codziennych, prozaicznych zachowań.

"Zielona Uczelnia" to trzy oddzielne akcje. W ramach projektu "Naturalnie na zakupy" prowadzona będzie sprzedaż setek toreb ekologicznych w symbolicznych cenach. Główną atrakcją projektu "Imprezujesz? Sprzątaj! Segreguj!" będzie rozwieszenie w centrum Miasteczka Studenckiego AGH baneru o powierzchni 56 m2. W ramach tej akcji wszyscy mieszkańcy kampusu otrzymają również gadżety, informujące o tym jak poprawnie segregować odpady.

Po raz pierwszy w tym roku w ramach "Zielonej Uczelni" przeprowadzona będzie akcja promująca właściwe nawyki żywieniowe i konieczność dbania o dobrą formę fizyczną. W ramach tego projektu, zatytułowanego "Na zdrowie" na terenie MS AGH powstanie "Miasteczko Zdrowia", w którym będzie można wykonać podstawowe badania i zdobyć karnety na zajęcia sportowe czy wejściówki na basen. Kolejną atrakcją akcji "Na zdrowie" będzie poranna gimnastyka, organizowana darmowo dla mieszkańców akademików. Działań przeprowadzanych w ramach "Zielonej Uczelni" będzie więcej.

Kampanii towarzyszyć będzie m.in. zbiórka nakrętek plastikowych na cel charytatywny - najwytrwalsi "zbieracze" otrzymają nagrody.

Szczegółowy program akcji oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.zielonauczelnia.pl oraz na profilu akcji w serwisie Facebook.


Zielona Uczelnia 2010


Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ekologii