Wybierz Popularyzatora nauki 2010


Wybierz Popularyzatora nauki 2010: artykuł nr 48928

2010-09-17 01:10:58 Ciekawostki

Rozpoczęła się VI edycja Konkursu Popularyzator Nauki -2010, organizowanego przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jej rozstrzygnięcie nastąpi podczas uroczystej gali pod koniec tego roku.

Celem konkursu jest promowanie ludzi nauki, zespołów naukowych, dziennikarzy i redakcji, wyróżniających się w popularyzacji nauki polskiej w społeczeństwie.
 
Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach: naukowiec lub instytucja naukowa oraz dziennikarz, redakcja lub instytucja nienaukowa. Wyróżniamy także najlepsze prezentacje podczas tegorocznych festiwali nauki.

W tym roku chcemy także wyróżnić najaktywniejszych rzeczników prasowych uczelni i instytucji naukowych.

Kandydatów do nagrody zgłaszać już mogą instytucje, uczelnie i środowiska naukowe, resort nauki, naukowcy, a także redakcja serwisu Nauka w Polsce. Czekamy także na samodzielne zgłoszenia samych popularyzatorów nauki. Jednocześnie organizatorzy zastrzegają sobie prawo weryfikacji zgłoszeń.

Zgłoszenia kandydatów - z opisem ich dokonań - prosimy kierować na adres mailowy: naukawpolsce@pap.pl najpóźniej do 31 października. Sylwetki kandydatów zostaną następnie zaprezentowane w serwisie.

Laureatów wyłoni jury z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Nauki, Serwisu Nauka w Polsce i środowiska naukowego. Laureaci otrzymają tytuł Popularyzatora Nauki 2010 oraz okolicznościowe statuetki i nagrody rzeczowe.

Dzięki uprzejmości: PAP - Nauka w Polsce

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z ciekawostek