Jubileusz 55-lecia Wydziału Zootechnicznego - Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie


Jubileusz 55-lecia Wydziału Zootechnicznego - Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie: artykuł nr 5968

2008-11-19 21:51:00

Uroczystość Jubileuszu Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt odbędzie się w piątek, tj. 21 listopada br. w Centrum Kongresowym UR, mieszczącym się przy Al. 29 Listopada 46. Wydarzenie połączone będzie z sesją poświęconą pamięci profesora Tadeusza Manna w 100 rocznicę urodzin.

W programie przewidziano m.in. omówienie procesu rozwoju wydziału na przestrzeni 55 lat. Osiem osób zasłużonych dla Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt dostanie pamiątkowe odznaczenia. Podczas uroczystości omówione zostaną również dokonania naukowe Wydziału oraz perspektywy zootechniki i nauk o zwierzętach.

W kolejnej części uroczystości odbędzie się sesja poświęcona Tadeuszowi Mannowi (1908-1993) – polskiemu biochemikowi, lekarzowi medycyny, doktorowi honoris causa Akademii Rolniczej, Uniwersytetu w Gent i Uniwersytetu w Hanowerze.

Z okazji 100-lecia studiów rolniczych w Krakowie utworzył specjalny Fundusz Cecylii i Tadeusza Mannów, na cele związane z działalnością Akademii Rolniczej w Krakowie,w zakresie badań fizjologii rozrodu zwierząt, głównie na wspieranie wyjazdów naukowych młodych pracowników, a także zakup odczynników chemicznych, aparatury laboratoryjnej oraz książek i czasopism naukowych.
O miejscu Tadeusza Manna na tle pokoleń Mannów mówił będzie Wojciech Mann.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z