Rekrutacja do kolejnej edycji Bio Business School


Rekrutacja do kolejnej edycji Bio Business School: artykuł nr 6559

2009-12-21 00:08:14 Biotechnologia

Od 31 stycznia do 6 lutego 2010, w gdyńskim PPNT trwać będzie kolejna edycja Bio Business School. 7-dniową sesję bezpłatnych szkoleń poprowadzą najlepsi trenerzy z Polski i zagranicy.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni, po raz kolejny gościć będzie unikatową, na skalę kraju, imprezę. Organizatorzy Bio Business School: PPNT (Gdyńskie Centrum Innowacji) oraz firma PRO-SCIENCE.eu, po raz kolejny przygotowali zestaw szkoleń prowadzonych przez wysokiej klasy ekspertów. Bio Business School trwać będzie od 31.01.2010 do 06.02.2010 i rozpocznie się jednodniową sesją integracyjną. W programie szkoleń znajdą się m.in. zagadnienia związane z prowadzeniem biznesu, komercjalizacją produktów badań naukowych, sztuką negocjacji, własnością intelektualną i zarządzaniem aplikacyjnym projektem naukowym. Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ramach programu ?Kreator Innowacyjności?.

Szkolenie kierowane jest do studentów studiów magisterskich i doktoranckich oraz do młodych naukowców sektora Life Science. Od tej grupy osób zależy w dużym stopniu przyszłość współpracy polskiej nauki z biznesem. Młodzi naukowcy mają okazję uzupełnić swoją wiedzę na temat komercjalizacji badań i prowadzania biznesu ? ich wykształcenie zdobyte w Polsce im tego nie zapewnia ? twierdzi Marek Kuźbicki, Project Manager PRO-SCIENCE.eu, Dyrektor Programowy Bio Business School. Taka wiedza jest istotna nie tylko dla osób, które zamierzają w przyszłości zająć się biznesem. Praca naukowa nierozerwalnie wiąże się z pozyskiwaniem funduszy, a komercjalizacja uzyskanych produktów, to często jeden z lepszych wyznaczników badawczego sukcesu. Relacja nauki z biznesem ma charakter dwustronny, a te dwa światy nie zawsze potrafią się porozumieć ? dodaje Marek Kuźbicki.


Do udziału w intensywnych 7-dniowych szkoleniach są zatem zapraszani studenci kierunków takich jak biotechnologia, biologia, chemia, farmacja, medycyna. Mile widziani będą również młodzi pracownicy naukowi, rozważający przyszłą komercjalizację produktów własnych badań naukowych z sektora Life Science. Szczegółowy program szkoleń pojawi się już wkrótce na stronie projektu: www.bio-business.pl. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, po uprzedniej rejestracji. Szkolenie zakończone zostanie uroczystym wręczeniem certyfikatów uczestnictwa.


Więcej informacji: www.bio-business.pl

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii