Science2Business na największej imprezie branży biotechnologicznej w Polsce i Europie Środkowej


Science2Business na największej imprezie branży biotechnologicznej w Polsce i Europie Środkowej: artykuł nr 6785

2010-05-18 23:36:49 Biotechnologia

Inkubator innowacyjności Science2Business zaprezentuje możliwość dofinansowania innowacyjnych pomysłów w kwocie do 200 tys. euro podczas IX edycji Środkowoeuropejskich Targów Biotechnologii, Farmacji i Biobiznesu, które odbędą się 19-21 maja br. w Łodzi.

Integralną częścią BioForum jest możliwość zapoznania się z ofertą podmiotów wspierających innowacyjne przedsięwzięcia z obszaru biotechnologii i farmacji. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zasięgnąć opinii ekspertów w dziedzinie zarządzania biobiznesem, czy ochrony własności intelektualnej w nauce oraz przemyśle. Ważnym elementem tegorocznej edycji będzie wystąpienie inkubatora innowacyjności Science2Business, którego przedstawiciele odpowiedzą na pytanie jak otrzymać 200 tys. euro dofinansowania na rozwój innowacyjnych pomysłów biotechnologicznych. Przekażą też praktyczne informacje na temat transferu technologii i komercjalizacji projektów biotechnologicznych.

BioForum to unikalna okazja do zapoznania się z najważniejszymi, innowacyjnymi projektami badawczymi, realizowanymi w czołowych placówkach naukowych, laboratoriach oraz przedsiębiorstwach Europy Środkowej. W ciągu trzech dni odbędzie się kilkadziesiąt prezentacji naukowych i biznesowych. Naukowcy, technolodzy i przedsiębiorcy z Polski oraz innych krajów regionu (w tym Czech, Słowacji, Węgier, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy oraz Rumunii) przedstawią swoje osiągnięcia w zakresie:

  • nowatorskich leków i substancji chemicznych
  • zaawansowanych technologicznie urządzeń dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego
  • narzędzi dla sektora medycznego
  • rozwiązań technologicznych w obszarze genetyki i biologii molekularnej
  • wyposażenia laboratoriów badawczych.
BioForum
_______________________________
Science2Business, jeden z największych w Polsce inkubatorów innowacyjności,  funkcjonuje w ramach unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013. Inkubator współpracuje bezpośrednio z Centrum Innowacji i Transferu Technologii Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego; Instytutem Maszyn Przepływowych im. Roberta Szewalskiego Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku; Politechniką Warszawską  (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Instytut Informatyki) oraz Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jego główną rolą jest pobudzanie szerokiej grupy naukowców, inżynierów, studentów i pomysłodawców, a także przedstawicieli biznesu do rozwoju innowacyjnych technologii oraz budowania na ich bazie dochodowych firm. Więcej informacji: www.science2business.pl

BioForum jest obecnie największą imprezą biotechnologii i biobiznesu w Europie Środkowej. Impreza daje unikalną okazję do zaprezentowania Regionu jako źródła innowacyjnych biotechnologii. Korzystają z tego liderzy światowego biobiznesu, którzy poszukują w jej trakcie nowych produktów i możliwości współpracy w tej części kontynentu. BioForum daje szansę na pozyskanie bezpośrednich kontaktów biznesowych w sektorze biotechnologii Polski i krajów Europy Środkowej oraz z liderami projektów badawczo-rozwojowych w sektorze biotechnologii, farmacji, ochronie środowiska i life science. Więcej informacji: www.bioforum.pl


Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z bitechnologii