Miasto Studentów - akcja portalu Students.pl


Miasto Studentów - akcja portalu Students.pl: artykuł nr 5919

2008-10-14 22:05:28

W środę 15 października rusza akcja Miasto Studentów organizowana przez portal Students.pl należący do wydawnictwa Axel Springer Polska. Użytkownicy serwisu w drodze głosowania wybiorą najlepsze miasto do studiowania w Polsce.

Studenci będą oceniać miasta w czterech kategoriach kluczowych dla wygody studiowania - koszty utrzymania, atmosfera, czas wolny i komunikacja. Na podstawie własnych doświadczeń użytkownicy przydzielają wybranemu miastu w każdej z kategorii gwiazdki w skali od 1 do 5 - pięć gwiazdek oznacza najwyższą, a jedna najsłabszą notę. Oceny w każdej z kategorii złożą się następnie na średnią ocenę miasta przez użytkownika. 

"Miasto Studentów to ranking, w którym miasta oceniają sami studenci. To im oddajemy głos. Dzięki takiej klasyfikacji powstanie wiarygodna mapa miast najlepszych do studiowania - ważna zarówno dla osób, które już studiują, jak i dla maturzystów myślących dopiero o wyborze uczelni" - mówi Szymon Książkiewicz, Project Manager Students.pl. 

Na potrzeby akcji portal Students.pl uruchamia blog "Miasto Studentów", na którym każde miasto będzie mogło umieszczać teksty, zdjęcia i krótkie filmy promujące miejsce przyjazne studentowi. Prezentacje ułatwią studentom ocenę miasta w poszczególnych kategoriach. Do rankingu zakwalifikowane zostały wszystkie miejscowości, które mają co najmniej 100 tysięcy mieszkańców i przynajmniej jedną uczelnię publiczną nie będącą szkołą zawodową. 

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z