Łowcy grozy


Łowcy grozy: artykuł nr 6302

2009-06-29 07:54:13

Adrenalina uzależnia – mamy na to dowody! Gethin Jones – gospodarz nowego programu Łowcy grozy, przedstawi nam najbardziej ekstremalne, naturalne zjawiska świata oraz wielbicieli niebezpiecznych sytuacji. Poznamy jedne z najbardziej zdradliwych sił przyrody z wyjątkowo bliskiej odległości.

Gethin na własnej skórze poczuje potworną siłę huraganu na Karaibach, spotka się z grupą wielbicieli śniegu w Nowej Zelandii, którzy stają na drodze lawiny, żeby w pełni doświadczyć potęgi tego zjawiska i lepiej je zrozumieć. Znajdzie się też w przerażającej bliskości wybuchającego wulkanu w dziś już zniszczonym mieście Chaiten w Chile. Będzie świadkiem spektakularnych burz, jakie natura potrafi zgotować w cieszącej się złą sławą tzw. Alei Błyskawic na Florydzie. Gethin znajdzie się też w towarzystwie nieustraszonych surferów, którzy wyszukują największe fale na świecie.

By znaleźć się w tych niebezpiecznych miejscach, Gethin towarzyszy grupie obsesyjnych amatorów  ekstremalnych emocji, którzy zjawiają się wszędzie tam, gdzie szaleją tornada, lawiny, erupcje wulkanów lub śmiertelnie niebezpieczne pioruny. Podczas gdy normalni ludzie szukają schronienia, Gethin Jones i jego koledzy bez chwili wahania wkraczają do strefy zagrożenia.

Gethin Jones podążając za grupą nałogowych poszukiwaczy emocji będzie ryzykował życiem i zdrowiem, aby poznać siłę tornada, palącą moc wulkanu oraz otchłań fal oceanu.

Discovery Science
PREMIERA: czwartek, 2 lipca o godz. 22:00
EMISJA KOLEJNYCH ODCINKÓW: czwartki o godz. 22:00


Odcinek 1:
Emisja: czwartek, 2 lipca, godz. 22:00

Gethin Jones dołączy do prawdziwie szalonych poszukiwaczy emocji w pogoni za najbardziej zdradliwymi naturalnymi zjawiskami planety. Swoją przygodę rozpocznie od wyprawy na morze, by na własnej skórze doświadczyć siły potężnych trąb wodnych i huraganów, które z łatwością rozbijają statki i powodują katastrofy lotnicze. Gethin wybierze się tam w samym środku sezonu  huraganów, a towarzyszyć mu będzie Vicky Redwood, brytyjska łowczyni burz. Razem objadą archipelag Florida Keys i wybrzeże Zatoki Meksykańskiej w poszukiwaniu huraganów i wodnych trąb. Gethin napotka po drodze całą rzeszę fanów pogodowych anomalii i zakończy swoją przygodę lotem w lekkim samolocie, zaledwie kilka centymetrów od potężnej trąby wodnej.


Odcinek 2:
Emisja: czwartek, 9 lipca, godz. 22:00

Lawiny potrafią być niezwykle widowiskowe, ale ich konsekwencje są często tragiczne. Gethin spotka się z grupą wielbicieli śniegu, którzy pragnąc prawdziwego zastrzyku adrenaliny, staną na drodze schodzącej lawiny, tylko po to, żeby doświadczyć tego naturalnego zjawiska i je zrozumieć.
Gethin, będzie świadkiem zejścia gwałtownej lawiny w górach Nowej Zelandii i przekona się o rzeczywistej sile tych śmiercionośnych osuwisk. Dołączy też do górskiego zespołu ratunkowego i pomoże uratować uwięzionych snowboardzistów. Jego nerwy zostaną poddane kolejnej próbie, kiedy masa śniegu pochwyci go i zagrzebie pod półmetrową warstwą białego puchu…


Odcinek 3:
Emisja: czwartek, 16 lipca, godz. 22:00

Gethin rusza do amerykańskiego stanu Kansas, gdzie wcieli się w rolę łowcy burz, podążając śladem  trąb powietrznych. W tym odcinku dzielny prezenter dołączy do brytyjskich i amerykańskich łowców burz, którzy do perfekcji opanowali niebezpieczną sztukę wyszukiwania tornad. Podczas poszukiwań doskonałego tornada zmierzą się z niewyobrażalnymi zagrożeniami. Będzie to prawdziwie szaleńcza jazda wśród gradu wielkości grejpfruta i wiatru o ogromnej sile. Gethin i jego koledzy zmierzą się z tym, co urzędnicy określili mianem „najbardziej śmiercionośnego sezonu huraganów od przeszło 20 lat”, który pochłonął już 111 istnień.


Odcinek 4:
Emisja: czwartek, 23 lipca, godz. 22:00

Piękna, lecz śmiercionośna błyskawica jest naturalnym pokazem fajerwerków. Gethin pozna wiodących amerykańskich ekspertów, zajmujących się badaniem piorunów. Wybierze się też w podróż z brytyjskimi łowcami piorunów, w trakcie której natknie się na wiele ciekawych postaci i spróbuje zrozumieć ich fascynację jedną z najbardziej śmiercionośnych sił przyrody. Odbędzie też bliskie spotkanie z prądem, gdy w kontrolowanym eksperymencie prześlizgnie się po nim piorun. Doświadczy również na własnej skórze tego, co mogłoby stanowić tło dla dziecięcych koszmarów, czyli spektakularnej burzy w cieszącej się złą sławą „Alei Błyskawic” na Florydzie.


Odcinek 5:
Emisja: czwartek, 30 lipca, godz. 22:00

Pływanie na dużych falach jest obsesją nieustraszonych surferów, Ala Mennie i Andrew Cottona, którzy wyszukują największe fale na świecie i wypływają na wzburzone morze, by stawić czoło wyzwaniu. Gethin zjednoczy z nimi siły i odrzucając wszelkie naturalne obawy o własne bezpieczeństwo, wyruszy na spotkanie 12-metrowej fali, która zdarza się tak rzadko, że surferzy nazywają ją swoim Świętym Graalem. Gethin na skuterze wodnym zmierzy się z ogromem wody, dzięki czemu w pełni zasmakuje surfingu i zrozumie jego prawdziwe niebezpieczeństwa.


Odcinek 6:
Emisja: czwartek, 6 sierpnia, godz. 22:00

Łowcy wulkanów są narażeni na kaprysy natury. Wulkany wybuchają stosunkowo rzadko i zazwyczaj znajdują się w odległych miejscach. Gethin i jego nowi znajomi muszą w jednej chwili wszystko rzucić i wyruszyć do Ameryki Południowej, by doświadczyć tych najpiękniejszych i najbardziej destrukcyjnych naturalnych pokazów pirotechnicznych. Gethin i łowcy wulkanów odwiedzą Chile, gdzie staną oko w oko z jednym z najbardziej aktywnych wulkanów świata, znajdującym się w okolicach miasta Chaiten w Chile (obecnie zniszczone i opuszczone miejsce). Tam na własne oczy przekonają się, jakie spustoszenie może spowodować wybuch rozżarzonej lawy i jak potworne zmiany zachodzą w otaczającym krajobrazie. W ciągu zaledwie kilku godzin zniszczeniu ulegnie cały las, a miasto zostanie ostatecznie zagrzebane pod tlącym się popiołem.

Następna strona

Poprzednia strona

Wybrane wiadomości z